Sunday, December 7, 2014

Amanda Hocking "Äravahetatud"

Amanda Hocking "Äravahetatud"Autorist 
Amanda Hocking, sündinud 12. juuli 1984, on Ameerika kirjanik , kes kirjutab paranormaalseid romantika noorte ja täiskasvanute ilukirjandust. Hocking elab Rochesteris, Minnesotases. Amanda Hocking on kirjanduse sensatsioon ‒ tema romaanid on müünud miljoneid koopiaid üle kogu maailma. Ja just „Äravahetatud” on raamat, millest see fenomen alguse sai.  Aprillis 2010 hakkas ta ise avaldama e-raamatuid. Märts 2011, ta oli müünud ​​üle miljoni eksemplari oma üheksast raamatust ja teenis kaks miljonit dollarit müügist. 2011 aasta alguses oli  Hockingu keskmine raamatute müük iga päevaselt umbes  90000 eksemplaari.Ta kirjutas põhitöö kõrvalt 17 romaani.
Amanda Hockingu koduleheks on : http://www.worldofamandahocking.com

Teosest
Sisututvustus: Siis kui  Wendy Everly oli kuuene, püüdis ema teda tappa, kuna arvas, et Wendy on koletis. Üksteist aastat hiljem avastas Wendy, et emal võis tõepoolest õigus olla. Ta ei olnudki inimene, kelleks oli end kogu elu pidanud – ja kõike seda ainult Finn Holmes’i pärast. Wendyle tundub, et Finn on mõistatuslik mees, kes teda pidevalt jälgib. Iga kohtumine jätab Wendyle sügava mulje. Ei lähe kaua, kui mees tõe paljastab ‒ Wendy vahetati sündimisel ära ja Finn tuli teda koju viima. Nüüd on Wendy teel maagilisse maailma, mille eksisteerimisest tal isegi aimu ei olnud. Maailma, mis on samaaegselt nii hirmutav kui ilus. Maailma, kus ta peab vana elu maha jätma, et avastada, kelleks oli määratud tegelikult saama.Trillide ehk trollide maailma. Seal maailmas saab Wendy tõeliselt aru kuhu ta kuulub ja kellega kokku. Ta teeb oma otsused ja käitub vastavalt sellele nagu ta õigeks peab.
Elora tutvustab Wendyle Trillide põhitõdesid. Trillid tahavad elada vaikset elu, olles harmoonias kogu maa ja iseendaga. Nad töötavad selle nimel, et oma võimeid tugevdada ja kasutavad neid oma elu paremaks muutmisel ja enda kaitsmisel. Förening eksisteerib vaid selleks, et kaitsta ja täiustada Trillide eluviisi. Vittra aga on üks vaenulik kildkond, kes otsib alati võimalusi, et Trille hävitada – kas neid enda poolele meelitades või lihtsalt neist lahti saades. Wendy peab hakkama harjuma mõttega, et temast saab kunagi Trillide valitsejanna. Esialgu näib Trillide maailm üsna ilus ja muinasjutuline, kuid siingi on omad probleemid. Elanikke lahterdatakse kastidesse: võimulolijatel on suurimad õigused, jäljetundjatel väiksemad ja inimestel ehk mänskligidel pole üldse mingeid õigusi. Inimestel on lubatud Trillide juures vaid elada ja neid teenida. Esimese suurema sündmusena hakatakse valmistuma balliks, kus printsess Wendyt kavatsetakse tutvustada Trillide kogukonnale. Kuidas see ball möödub, mis seal juhtub, milliseks kujuneb Wendy suhe oma uue ema, Finni ning Rhysiga, peate juba ise lugema. Igal juhul on tegemist kaasahaarava ja tempoka looga, kus on nii põnevust kui ka romantikat, tavalist elu ja muinasjutulist tegevust. Ja mis kõige parem teosele on ilmumas ka triloogia teine osa.

Filmitreilerid
Filmi kirjeldus treileri kujul: https://www.youtube.com/watch?v=wnZvameXE7Q 
Treiler filmi kohta: https://www.youtube.com/watch?v=OO8LsDmw2_I

Arvustus
„Äravahetatud” näol on tegemist juba omajagu tüüpiliseks saanud joontega noorte fantaasiakirjandusega. Minule meeldis see raamat väga. Ja ma soovitaksin seda kõigile raamatuhuvilisetele meeleldi, kuna see on täis põnevust, romantikat ja seiklust. Eriti soovitaks ma seda noortele, kuid ei ütle ka, et vanemad inimesed ei tohiks seda lugeda!
Seda lugedes ma justkui olin ise osa sellest raamatust ja tundsin kõike mida tundis Wendy. See on väga hästi sõnastatud ja ei luba panna sul raamatut enne käest kui see on läbi loetud. See oli väga hea noorsookirjandus, lugesin selle raamatu läbi ja soovitan seda siiralt teistelgi lugeda.
Eriti meeldis mulle selle raamatu juures lõpp, see ei olnud selline nagu tavaliselt, kuid kui tahate teada millega raamat lõppes siis haarake raamat ja hakake aga lugema! Ja kui rääkida asjadest mis mulle selle raamatu juures ei meeldinud oli võib-olla see, kuidas olid mõned laused üles ehitatud.Ehkki see ei olnud häiriv!


Raili Mets

No comments:

Post a Comment